Pytania

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Jakie umiejętności powinien posiadać uczeń, który chce korzystać z takiej szkoły? W co powinien być wyposażony komputer?

Osoba podejmująca kształcenie przez Internet powinna spełniać następujące warunki:

1. posiadać komputer:
        • PC, laptop lub Mac z dowolnym okienkowym systemem operacyjnym
          (Windows, Linux, Mac OS)
        • z procesorem minimum 1 GHz
        • 512 MB pamięci RAM
        • głośniki (lub słuchawki)
        • mikrofon,
        • dostęp do Internetu.
    2. oprogramowanie darmowe do przeglądania materiałów np.: Open Office, Adobe Aprobat Reader, Quick Time Player oraz przeglądarki internetowej np.: Mozilla Firefox lub Internet Explorer,
  •  dowolny edytor tekstu np.: Open Office Writer,
  •  dowolny arkusz kalkulacyjny np.: Open Office Calc,
  •  własny adres e-mailowy na poczcie gmail i umiejętność korzystania z poczty elektronicznej.

Do kiedy najpóźniej trzeba dopełnić formalności, aby zostać słuchaczem?

• Formalności można załatwić już teraz. Do końca sierpnia (semestr jesienny) lub do 20 stycznia (semestr wiosenny).

Czy egzaminy odbywają się np: w weekendy, czy możliwe, że mogą odbywać się w środku tygodnia ?

• Egzaminy są zawsze w weekend, nigdy w dni robocze.

Czy istnieje ryzyko, że np: z braku chętnych i innych powodów dany semestr zostanie zlikwidowany/ rozwiązany?

• Nie ma ryzyka rozwiązania grupy semestralnej, bo w przypadku takiej szkoły nie ma znaczenia liczebność grupy.

Czy ucząc się w takiej szkole będę miał prawo do renty po ojcu?

• Tak, nasi słuchacze mają prawo do renty z ZUS-u, tak jak uczniowie innych szkół.

Czy ukończenie szkoły internetowej umożliwia przystąpienie do matury?

• Oczywiście,na takich samych zasadach, jak w innych liceach i w tym samym terminie.

W jaki sposób można dostarczyć do szkoły wymagane dokumenty? Czy koniecznie trzeba je przywieźć osobiście ?

• Informacja o wymaganych dokumentach oraz sposobie rejestrowania się została zamieszczona w zakładce Rekrutacja. Rejestracji można dokonać przez internet,a najprostszym sposobem będzie wysłanie dokumentów listem poleconym na adres do korespondencji.
    Nie trzeba zatem przyjeżdżać do szkoły.

Czy po ukończeniu tej szkoły można dostać się na studia?

• Nasi absolwenci studiują na renomowanych uczelniach w kraju i za granicą. Nawet w USA i w Chinach.

Czy opłata podana na stronie (350 PLN za miesiąc) to całkowita opłata za naukę? Czy są może jakieś dodatkowe koszta: opłaty za egzaminy itp?

• Kwota 350 PLN to opłata za naukę i egzaminy odbywające się w zaplanowanym terminie (także poprawkowe). Ale  trzeba będzie zapłacić po 60 PLN  za egzaminy, który zostaną  przełożone z winy słuchacza.
  •        Dla maturzystów  w ostatnim roku nauki  organizowane są dodatkowe zajęcia online z języka  polskiego i  matematyki.

Ile czasu orientacyjnie trzeba poświęcić tygodniowo aby przyswoić sobie bieżący materiał- tak aby nie mieć zaległości ? Czy da się pogodzić codzienne życie zawodowe z nauką?

• Trudno jest określić ile czasu potrzeba na naukę. Można jednak pogodzić naukę z pracą i życiem rodzinnym, bo mamy bardzo zapracowanych słuchaczy, którzy dają sobie radę bardzo dobrze. Zaletą tej szkoły jest możliwość nauki w wygodnym dla siebie czasie.
  • Aby jednak być w zgodzie z obowiązującym prawem oświatowym, w przypadku naszej szkoły, należy spędzić na platformie Moodle około 15 godzin w skali miesiąca.

Czy można przyspieszyć naukę w szkole?

• Niestety, prawo nie przewiduje takiej sytuacji.

Jakie warunki należy spełnić aby dostać się do szkoły?

• Należy mieć ukończone 18 lat ( lub ukończyć je do końca danego roku kalendarzowego), trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy przesłać,  na wskazany adres,   wszystkie dokumenty, o których mowa w zakładce Rekrutacja.
  • Do szkoły nie przyjmujemy kandydatów z orzeczeniami wymagającymi dostosowań warunków zdawania egzaminów podczas egzaminów maturalnych poza dostosowaniem sposobu oceniania - z powodu braku subwencji oświatowych na ten cel dla szkół dla dorosłych.

Czy po ukończeniu liceum trzeba zdawać maturę?

• Nie ma takiego obowiązku. Można ukończyć szkołę i nie przystąpić do matury. Wówczas absolwenci otrzymuje się świadectwo ukończenia liceum, bez świadectwa dojrzałości.

W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań należy pisać na adres szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.